Wczasy i wakacje nad morzem noclegi Pobierowo Międzyzdroje Łeba Mielno

Łeba

Piękno nadmorskich miejscowości przejawia się w różny sposób, dlatego też zapoznamy Państwa z wyjątkowym miastem jakim jest Łeba.

Łeba to  pełny atrakcji turystycznych kurort i uzdrowisko. Położona jest przy samym ujściu rzeki. Miasto mieści się pomiędzy pięknymi jeziorami Łebsko i Serbsko a Słowińskim Parkiem Narodowym. To tutaj znajdują się ruchome wydmy, które są uwzniośleniem najczystszego regionu Polski.

Atrakcji turystycznych bez wątpienia tutaj nie brakuje. Przede wszystkim jest to idealne miejsce dla tych, którzy naprawdę uwielbiają spacery i wycieczki rowerowe. Znajdą tutaj także wiele dla siebie amatorzy sportów wodnych, takich jak windsurfing czy żeglarstwo. W Łebie znajdują się także fantastyczne możliwości podróżowania. I tak na przykład wiele wrażeń dostarcza tramwaj wodny czy bajkowa kolejka. Właśnie w tym mieście obejrzeć można wyrzutnię rakiet oraz bardzo popularną latarnię Stilo. Została ona wybudowana przeszło 100 lat temu, mając u stóp fundamenty z białego marmuru. Łeba przedstawia również drugą fascynującą budowlę tego typu, mianowicie latarnię Czołpino. Znajduje się ona pomiędzy Rowami a Łebą, będąc jednocześnie zabudową Parku Narodowego. Ukazuje ona monumentalną posturę stworzoną z czerwonej cegły, prezentując kształt ściętego stożka.

Powietrze w Łebie jest wyjątkowo lecznice, pełne soli i jodu sprawia, że miasto jest pełne odwiedzających przez cały rok. Poza tym Słowiński Park Narodowy został wpisany na listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. 

Łeba prezentuje długi spis zabytków, wśród, których nie można o wielu zapomnieć. Przede wszystkim warto udać się do Neptuna. Jest to piękny zamek, znajdujący się na plaży. Położony jest dokładnie na skarpie wydmy morskiej. Dzisiaj jest nie tylko fascynującym obiektem pod względem architektonicznym, ale także  obiektem hotelowym. Zanim wiedziemy do Łeby nie można ominąć niesamowitego i co najważniejsze niespotykanego miasteczka Western City. Jak sama nazwa wskazuje organizowane są tutaj imprezy kowbojskie, które przywodzą na myśl charakterystyczne westerny. To właśnie w tym miejscu każdy ma możliwość poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. W Łebie warto obejrzeć także wiele kościołów i kaplic, które zachwycają wiekiem i monumentalnością. Jednym z najważniejszych obiektów tego typu są ruiny kościoła św. Mikołaja. Jest to najstarszy zabytek miejscowości, został on zniszczony przez ogromne sztormy dlatego też dzisiaj możemy podziwiać jedynie ruiny kościoła pod wezwaniem opiekuna żeglarzy i rybaków. Zwiedzając miasteczko każdy turysta powinien udać się do ogrodu ornitologicznego.  Został on stworzony dzięki inspiracji łebskiego amatora ptactwa. Obszar sześciu hektarów mieści ponad sto gatunków różnorodnych ptaków z całego globu. Dla urozmaicenia wycieczek po nim, znajduje się  na kilku półwyspach i wysepkach, posiada także stawy rybne, a to wszystko połączone jest ze sobą w harmonijną całość. Idąc dalej w głąb miasta warty uwagi jest park Jana  Pawła II, w którym znajduje się figura św. Jakuba Apostoła, będąca elementem ołtarza papieskiego z Sopotu jedenaście lat temu.  Zwiedzając Łebę kawałek po kawałku bez wątpienia natknąć się można na jeszcze wiele wspaniałych miejsc jak zabytki kultury Słowińców czy  krzyż nawigacyjny. Z pewnością warty odwiedzenia jest także cmentarz ewangelicki oraz barokowy kościół z szachulcową wieżą.

Łeba ukazuje również piękne hotele i pensjonaty. Wiele z nich rozszerza ofertę o zabiegi regeneracyjne, całodzienne wyżywienie czy nawet wycieczki z przewodnikiem. Łeba to bez wątpienia miasto, które warto odwiedzić.

 
 
Portal Turystyczny Morze24.eu - wczasy noclegi nad morzem Bałtyckim w miejscowościach turystycznych: Świnoujście, Pobierowo, Międzyzdroje, Krynica Morska, Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Ustronie Morskie, Dziwnów, Łukęcin, Darłowo, Kołobrzeg, Mielno, Sarbinowo, Łeba, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Chałupy, Władysławowo,
Realizacja SSI tworzenie projektowanie pozycjonowanie stron
Międzyzdroje noclegi i wypoczynek nad Bałtykiem Ekstra wakacje nad morzem - sprawdŸ nasz portal turystyczny. Wczasy noclegi Świnoujście nad morzem maszyny rolnicze wczasy nad morzem noclegi nad morzem wakacje nad morzem pokoje nad morzem weekend nad morzem urlop nad morzem linki