Wczasy i wakacje nad morzem noclegi Pobierowo Międzyzdroje Łeba Mielno

Latarnia Morska w Niechorzu.

Nieopodal Pobierowa w miejscowości Trzęsacz znajduje się zabytkowa latarnia morska. Jej wysokość wynosi 45 metrów a światło jest widoczne w promieniu 35 kilometrów.
Latarnia morska w Trzęsaczu po raz pierwszy zabłysła światłem w 1866, dzięki lampie olejowej z czterema kontami. Obecnie źródłem światła jest żarówka o mocy 1000 W, której promienie są wielokrotnie wzmacnianie dzięki licznym pryzmatom i zwierciadłom.
Podczas II wojny światowej latarnia morska została uszkodzona, jednak szybko została odbudowana zachowując swój zabytkowy charakter.

Ruiny kościoła powoli zabieranego przez morze w Trzęsaczu.

Kościół, a w zasadzie to jedynie jego fragment stojący na klifie w Trzeszczu. Jeszcze na początku XX wieku można było go obejrzeć w całości. Niestety niszczycielska siła morza stale próbuje wydrzeć kawałek lądu. W 2001 roku skarpa, na której znajduje się fragment kościoła została zabezpieczona przed osuwaniem. Więcej na temat ruin można się dowiedzieć odwiedzając muzeum w Trzeszczu www.muzeumtrzesacz.pl.

Kościół Neogotycki w Trzęsaczu.

Wybierając się do Trzęsacza warto zobaczyć Kościół neogotycki z 1880 r., położony kilkaset metrów od morza, w którym obecnie znajduje się ołtarz z kościółka na klifie.

15 południk

Przez wschodnią część Trzęsacza przebiega 15 południk długości geograficznej wschodniej. Dzięki niemu jest wyznaczany czas środkowoeuropejski.

Kolejka Wąskotorowa.

Sporą atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych jest zabytkowa kolejka wąskotorowa łącząca Gryfice, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelice  Trzebiatów. Kolejka powstałą w 1896 roku. Początkowo tory miały szerokośc 750 mm, natomiast w 1916 roku została wydłużona i przebudowana do szerokości 1000 mm.

 








 
Portal Turystyczny Morze24.eu - wczasy noclegi nad morzem Bałtyckim w miejscowościach turystycznych: Świnoujście, Pobierowo, Międzyzdroje, Krynica Morska, Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Ustronie Morskie, Dziwnów, Łukęcin, Darłowo, Kołobrzeg, Mielno, Sarbinowo, Łeba, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Chałupy, Władysławowo,
Realizacja SSI tworzenie projektowanie pozycjonowanie stron
Międzyzdroje noclegi i wypoczynek nad Bałtykiem Ekstra wakacje nad morzem - sprawdŸ nasz portal turystyczny. Wczasy noclegi Świnoujście nad morzem maszyny rolnicze wczasy nad morzem noclegi nad morzem wakacje nad morzem pokoje nad morzem weekend nad morzem urlop nad morzem linki