Wczasy i wakacje nad morzem noclegi Pobierowo Międzyzdroje Łeba Mielno

Mielno

Wiele nazw nadmorskich miejscowości wiele nam mówi. Bez wątpienia Mielno jest jedną z nich. Każdy zna ją jako określenie wyjątkowego miejsca, idealnego na letni wypoczynek. Z tego też względu pragniemy przybliżyć Państwu tę miejscowość.

Mielno jest malowniczą miejscowością położoną mierzei pomiędzy wybrzeżem Bałtyku a  jeziorem Jamno. W pobliżu około 12 kilometrów znajduje się Koszalin dlatego też wycieczka w te regiony może być naprawdę ciekawa. Największą zaletą miejscowości jest bez wątpienia morze. Jest tutaj niesamowicie czysta woda oraz bezpieczne i przejrzyste plaże. Dla turystów najbardziej atrakcyjna jest ulica Chrobrego, wzdłuż której ciągną się eklektyczne i secesyjne budowle, głównie wille pochodzące z końca XIX wieku.

Wracając do kwestii plaży, ze względu, że jest ona najwspanialszą atrakcją miasta jest ona strzeżona i przystosowana do wszelkiego rodzaju turystów. Co istotne wykonane zostały nawet wygodne zejścia dla niepełnosprawnych. Tutaj wzdłuż gorącego piasku stworzona jest promenada, która zachęca turystów do długich i przyjemnych spacerów.  To właśnie w tym miejscu można zjeść pyszne dania czy zakupić wyjątkowe pamiątki.

Mielno jest jedną z głośniejszych miejscowości wybrzeża, bez wątpienia jest to miasto żyjące na wysokich obrotach. Z tego też względu przyjeżdża tu wiele młodych ludzi, którzy chętnie uczęszczają na organizowane pod pełnym niebem dyskotek czy zabaw. Mielno jest często odwiedzane przez sławy nie tylko polskiej estrady. Toteż jest tu głośno, muzycznie i wesoło. Nie brakuje różnego rodzaju koncertów i festiwali, na które zjeżdżają się turyści z całego kraju.

Jedną z najbardziej zaskakujących możliwości jest niewątpliwie skok  na bungee. Staje się to w rezultacie rozrywką dla odważnych, jednak każdego roku przybywa ich coraz więcej. Każdego roku wielu turystów może udać się do wesołego miasteczka, które zapewnia niezapomniane przeżycia, tym którzy jednak nie zdecydowali się na wielki pokaz odwagi. Dla tych uwielbiających spokojny, aczkolwiek aktywny tryb życia Mielno oferuje liczne baseny i hale sportowe, poza tym na każdym kroku spotyka się uliczne zwierzyńce, a gdzieniegdzie możliwość jazdy konnej.

Mówiąc o szczególnych miejscach Mielna nie można zapomnieć o kościele gotyckim położonym na wzgórzu. Zbudowany został z cegieł i kamieni polnych. Już samo to budzi wielki podziw, tym bardziej jeśli przypomnimy sobie, że budowla jest z nami już od sześciu wieków. Dalej jednak zauważymy kolejną zaskakującą rzecz, mianowicie koła młyńskie wmurowane w ściany. W niewielkiej odległości od tej intrygującej świątyni znajdują się ruiny murów obronnych. Symbolem Mielna dla wielu turystów staje się jeleń, którego pomnik znajduje się naprzeciwko Urzędu Miejskiego.  Został on ufundowany na pamiątkę polowania, które bez wątpienia było udane. 

Dla tych, którzy lubią nocne wypady i głośną muzykę Mielno przedstawia wiele dyskotek i miejsc dla młodzieży. Najnowszą inwestycją w tej dziedzinie jest kompleks Sun City. Warto również wiedzieć o istnieniu największej, dwupoziomowej dyskoteki Senso Dance Club. Zachwyt turystów budzi bez wątpienia fantastyczna promenada wzdłuż, której znajduje się przeszło czterdzieści wysokich i sztucznych palm .

Mielno to miejscowość żyjąca własnym tempem. Z pewnością nie jest to miejsce gdzie przyjechać powinni zwolennicy ciszy i spokoju. Tutaj wszystko pędzi i to z jak największą parą. Baza noclegowa jest bardzo rozwinięta. Domki w Mielnie czy pensjonaty oferują szeroki wachlarz usług, praktycznie każdy z nich prezentuje stałe wyżywienie, dlatego też pozostaje jedynie dobrze się bawić podczas  letniego wypoczynku.

 
 
Portal Turystyczny Morze24.eu - wczasy noclegi nad morzem Bałtyckim w miejscowościach turystycznych: Świnoujście, Pobierowo, Międzyzdroje, Krynica Morska, Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Ustronie Morskie, Dziwnów, Łukęcin, Darłowo, Kołobrzeg, Mielno, Sarbinowo, Łeba, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Chałupy, Władysławowo,
Realizacja SSI tworzenie projektowanie pozycjonowanie stron
Międzyzdroje noclegi i wypoczynek nad Bałtykiem Ekstra wakacje nad morzem - sprawdŸ nasz portal turystyczny. Wczasy noclegi Świnoujście nad morzem maszyny rolnicze wczasy nad morzem noclegi nad morzem wakacje nad morzem pokoje nad morzem weekend nad morzem urlop nad morzem linki